ABM8N-25.0000MHZ-18-D4Y-T3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 14 740
Datasheet
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 926
CTS-Frequency Controls
Würth Elektronik
Hosonic Electronic Co., Ltd
EPSON
EPSON
In Stock: 956
25 MHz ±30ppm Crystal 18pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
ABM8N-25.0000MHZ-18-D4Y-T3
DigiKey Part Number
535-ABM8N-25.0000MHZ-18-D4Y-T3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM8N-25.0000MHZ-18-D4Y-T3
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)