ABM8N-25.0000MHZ-18-D2Y-T3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 14 740
Datasheet
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
In Stock: 3 993
Datasheet
EPSON
EPSON
IQD Frequency Products
25 MHz ±20ppm Crystal 18pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
ABM8N-25.0000MHZ-18-D2Y-T3
DigiKey Part Number
535-ABM8N-25.0000MHZ-18-D2Y-T3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM8N-25.0000MHZ-18-D2Y-T3
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)