ABM8-14.7456MHZ-12-D1X-T
DigiKey Part Number
535-14966-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-14966-1-ND - Cut Tape (CT)
535-14966-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM8-14.7456MHZ-12-D1X-T
Description
CRYSTAL 14.7456MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14.7456 MHz ±10ppm Crystal 12pF 120 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABM8-14.7456MHZ-12-D1X-T Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
14.7456 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)