ABM3-25.000MHZ-B2-T
DigiKey Part Number
535-9108-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-9108-1-ND - Cut Tape (CT)
535-9108-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM3-25.000MHZ-B2-T
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±20ppm Crystal 18pF 30 Ohms 2-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM3-25.000MHZ-B2-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
2-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)