ECS-250-18-30-JEM-TR
DigiKey Part Number
XC2104TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2104CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2104DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-250-18-30-JEM-TR
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±20ppm Crystal 18pF 30 Ohms 2-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ECS-250-18-30-JEM-TR Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
25 MHz
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)
Frequency Tolerance
±20ppm