LTCV10.7MS2
DigiKey Part Number
3155-LTCV10.7MS2TR-ND - Tape & Reel (TR)
3155-LTCV10.7MS2CT-ND - Cut Tape (CT)
3155-LTCV10.7MS2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTCV10.7MS2
Description
CER FILTER 10.7MHZ FM
Detailed Description
10.7MHz FM Ceramic Filter 230 kHz 3-SMD, Non-Standard
Category
Insertion Loss
3.5dB
Size / Dimension
0.276" L x 0.118" W (7.00mm x 3.00mm)
Frequency
10.7MHz
Height (Max)
0.067" (1.70mm)
Bandwidth
230 kHz