YC248-FR-0722RL
DigiKey Part Number
13-YC248-FR-0722RLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-YC248-FR-0722RLCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YC248-FR-0722RL
Description
RES ARRAY 8 RES 22 OHM 1606
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 Ohm ±1% 62.5mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1606, Convex, Long Side Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
YC248-FR-0722RL Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Manufacturer
YAGEO
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Grade
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Qualification
AEC-Q200
Part Status
Active
Applications
DDRAM, SDRAM
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Resistance (Ohms)
22
Package / Case
1606, Convex, Long Side Terminals
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.157" L x 0.063" W (4.00mm x 1.60mm)
Number of Resistors
8
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Number of Pins
16
Base Product Number
Power Per Element
62.5mW