SMBJ70A/TR13
DigiKey Part Number
13-SMBJ70A/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMBJ70A/TR13CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SMBJ70A/TR13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ70A/TR13
Description
TVS DIODE 70VWM 113VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
113V Clamp 5.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
113V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.3A
Series
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
70V
Voltage - Breakdown (Min)
77.8V