SMBJ30A/TR7
DigiKey Part Number
13-SMBJ30A/TR7TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMBJ30A/TR7CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SMBJ30A/TR7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ30A/TR7
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48.4V Clamp 12.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12.4A
Series
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V