RC1206FR-0710KP is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 7 794
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Bourns Inc.
Similar
Riedon products by Bourns
Similar
Vishay Dale
Vishay Dale
Bourns Inc.
Panasonic Industry
Panasonic Industry
In Stock: 558
10 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film