AC0603JRNPO9BN681
DigiKey Part Number
13-AC0603JRNPO9BN681TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AC0603JRNPO9BN681CT-ND - Cut Tape (CT)
13-AC0603JRNPO9BN681DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC0603JRNPO9BN681
Description
CAP CER 680PF 50V C0G/NPO 0603
Detailed Description
680 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AC0603JRNPO9BN681 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)