155124M173200 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 155124M173200 |
Description | LED RGB CLEAR 1204 SMD R/A |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Red, Green, Blue (RGB) 622nm Red, 523nm Green, 465nm Blue LED Indication - Discrete 2V Red, 2.8V Green, 3V Blue 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 155124M173200 Models |
Category | Lens Size 2.00mm x 1.00mm |
Mfr | Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V Red, 2.8V Green, 3V Blue |
Series | Current - Test 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Viewing Angle 120°, 100° |
Part Status Active | Mounting Type |
Color | Wavelength - Dominant |
Configuration Common Anode | Wavelength - Peak 632nm Red, 515nm Green, 460nm Blue |
Lens Color Colorless | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Lens Transparency Clear | Supplier Device Package |
Millicandela Rating | Size / Dimension 3.20mm L x 1.50mm W |
Lens Style Rectangle with Domed Top | Height (Max) 1.00mm |