1092QA2-125VAC
DigiKey Part Number
28-1092QA2-125VAC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1092QA2-125VAC
Description
LED PNL IND CLEAR DIF QUICK CON
Detailed Description
LED Panel Indicator Clear Diffused 125V 25mA Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Category
Voltage
125V
Current
25mA
Packaging
Bag
Panel Cutout Dimensions
0.50" (12.70mm)
Lens Style
Round with Domed Top
Millicandela Rating
7000mcd
Lamp Color
Clear
Termination Style
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)