1090A5-12V
DigiKey Part Number
1090A5-12V-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1090A5-12V
Description
INCAN PNL IND WIRE LEADS
Customer Reference
Detailed Description
Incandescent Panel Indicator 12V Wire Leads - 4.6" (116.84mm)
EDA/CAD Models
1090A5-12V Models
Category
Lens Color
Green
Voltage
12V
Packaging
Bag
Panel Cutout Dimensions
0.50" (12.70mm)
Part Status
Not For New Designs
Type
Incandescent
Termination Style
Wire Leads - 4.6" (116.84mm)