VJ0805Y104JXATW1BC
DigiKey Part Number
720-1752-2-ND - Tape & Reel (TR)
720-1752-1-ND - Cut Tape (CT)
720-1752-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805Y104JXATW1BC
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
VJ0805Y104JXATW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)