VJ0805Y102JXXPW1BC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VJ0805Y102JXXPW1BC |
Description | CAP CER 1000PF 25V X7R 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1000 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | VJ0805Y102JXXPW1BC Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±5% | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |