VJ0402Y103KXXPW1BC
DigiKey Part Number
720-VJ0402Y103KXXPW1BCTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-VJ0402Y103KXXPW1BCCT-ND - Cut Tape (CT)
720-VJ0402Y103KXXPW1BCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0402Y103KXXPW1BC
Description
CAP CER 10000PF 25V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
VJ0402Y103KXXPW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)