T55V226M035C0070
DigiKey Part Number
3581-T55V226M035C0070TR-ND - Tape & Reel (TR)
3581-T55V226M035C0070CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T55V226M035C0070
Description
CAP TANT POLY 22UF 35V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 35 V 2917 (7343 Metric) 70mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Vishay Polytech
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
22 µF
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
V
Voltage - Rated
35 V