VS-10MQ100-M3/5AT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VS-10MQ100-M3/5AT |
Description | DIODE SCHOTTKY 100V 1A DO214AC |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 100 V 1A Surface Mount DO-214AC (SMA) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 100 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Vr, F 38pF @ 10V, 1MHz |
Part Status Active | Mounting Type |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V | Supplier Device Package DO-214AC (SMA) |
Current - Average Rectified (Io) 1A | Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 780 mV @ 1 A | Base Product Number |