SMF30A-E3-08 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SMF30A-E3-08 |
Description | TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO219AB |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 48.4V Clamp 4.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-219AB (SMF) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.1A |
Mfr | Power - Peak Pulse 200W |
Series | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications General Purpose |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 207pF @ 1MHz |
Type Zener | Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ) |
Unidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V | Package / Case DO-219AB |
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V | Base Product Number |