SMCJ30CA-E3/9AT
DigiKey Part Number
SMCJ30CA-E3/9ATGITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMCJ30CA-E3/9ATGICT-ND - Cut Tape (CT)
SMCJ30CA-E3/9ATGIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ30CA-E3/9AT
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48.4V Clamp 31A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
31A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Series
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Mounting Type
Surface Mount
Bidirectional Channels
1
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V