Image for SMAJ51CA-E3/61 is not available
SMAJ51CA-E3/61
DigiKey Part Number
SMAJ51CA-E3/61GITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ51CA-E3/61GICT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ51CA-E3/61GIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ51CA-E3/61
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82.4V Clamp 4.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMAJ51CA-E3/61 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
51V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
56.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
82.4V