BZT52C9V1-G3-18 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZT52C9V1-G3-18 |
Description | DIODE ZENER 9.1V 410MW SOD123 |
Manufacturer Standard Lead Time | 28 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 9.1 V 410 mW ±5% Surface Mount SOD-123 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 7 V |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Supplier Device Package SOD-123 |
Tolerance ±5% | Base Product Number |
Power - Max 410 mW |