BZT52B7V5-G3-18
DigiKey Part Number
112-BZT52B7V5-G3-18TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-BZT52B7V5-G3-18CT-ND - Cut Tape (CT)
112-BZT52B7V5-G3-18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52B7V5-G3-18
Description
DIODE ZENER 7.5V 410MW SOD123
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 7.5 V 410 mW ±2% Surface Mount SOD-123
Category
Impedance (Max) (Zzt)
7 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 5 V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±2%
Base Product Number
Power - Max
410 mW