XT2318HJRGX12M00E
DigiKey Part Number
541-XT2318HJRGX12M00ETR-ND - Tape & Reel (TR)
541-XT2318HJRGX12M00ECT-ND - Cut Tape (CT)
541-XT2318HJRGX12M00EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XT2318HJRGX12M00E
Description
CRYSTAL, 3.2X2.5MM, +/-30PPM, -4
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±10ppm Crystal 18pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)