ILBB0805ER600V
DigiKey Part Number
541-4365-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-4365-1-ND - Cut Tape (CT)
541-4365-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ILBB0805ER600V
Description
FERRITE BEAD 60 OHM 0805 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
60 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 300mA 150mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ILBB0805ER600V Models
Category
Current Rating (Max)
300mA
Manufacturer
Vishay Dale
DC Resistance (DCR) (Max)
150mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.043" (1.10mm)
Impedance @ Frequency
60 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)