IHLP2525EZER3R3M01
DigiKey Part Number
541-2587-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-2587-1-ND - Cut Tape (CT)
541-2587-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP2525EZER3R3M01
Description
FIXED IND 3.3UH 8A 20.9 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 8 A 20.9mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IHLP2525EZER3R3M01 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
8A
DC Resistance (DCR)
20.9mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Surface Mount
Material - Core
Size / Dimension
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)