01C5001JF | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 01C5001JF-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 01C5001JF |
Description | THERMISTOR NTC 5KOHM BEAD |
Customer Reference | |
Detailed Description | NTC Thermistor 5k Bead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Resistance Tolerance ±5% |
Manufacturer Vishay Dale | Operating Temperature 0°C ~ 70°C |
Series | Length - Lead Wire 1.42" (36.00mm) |
Packaging Bulk | Mounting Type Free Hanging |
Part Status Obsolete | Package / Case Bead |
Resistance in Ohms @ 25°C 5k |