SFR2500001100FR500 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SFR2500001100FR500 |
Description | RES 110 OHM 0.4W 1% AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 110 Ohms ±1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Composition |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |