SL152R509
DigiKey Part Number
570-SL152R509-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL152R509
Description
ICL 2.5 OHM 20% 9A 16MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 2.5 Ohms ±20% 9 A 0.630" (16.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
Vishay Ametherm
Current - Steady State Max
9 A
Series
R @ Current
40 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
0.630" (16.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
2.5 Ohms