AM-12.000MAGE-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AM-12.000MAGE-T |
Description | CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 12 MHz ±30ppm Crystal 12pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms |
Mfr | Operating Mode Fundamental |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 12 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (3.2x2.5) |
Frequency Stability ±50ppm | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Frequency Tolerance ±30ppm | Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) |
Load Capacitance 12pF |