9HT12-32.768KDZC-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 163 913
Datasheet
Similar
Citizen Finedevice Co Ltd
In Stock: 4 518
Datasheet
Micro Crystal AG
Micro Crystal AG
ECS Inc.
ECS Inc.
IQD Frequency Products
Seiko Instruments
Seiko Instruments
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
32.768 kHz ±20ppm Crystal 9pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead
9HT12-32.768KDZC-T
DigiKey Part Number
887-2623-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9HT12-32.768KDZC-T
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package
2-SMD (1.6x1)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance
9pF