TON 15-4813WI is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
XP Power
In Stock: 0
Datasheet
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 1A 18V - 75V Input
TON 15-4813WI
DigiKey Part Number
TON15-4813WI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TON 15-4813WI
Description
DC DC CONVERTER 15V 15W
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TON 15-4813WI Models
Category
Power (Watts)
15 W
Mfr
Voltage - Isolation
2.25 kV
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Tray
Features
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Type
Isolated Module
Efficiency
86%
Number of Outputs
1
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Input (Min)
18V
Package / Case
6-DIP Module
Voltage - Input (Max)
75V
Size / Dimension
1.10" L x 0.94" W x 0.33" H (27.9mm x 23.9mm x 8.5mm)
Voltage - Output 1
Base Product Number
Current - Output (Max)
1A