THN 15-4822WIR
DigiKey Part Number
THN15-4822WIR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THN 15-4822WIR
Description
DC DC CONVERTER +/-12V 15W
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 12V -12V 625mA, 625mA 18V - 75V Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
THN 15-4822WIR Models
Category
Current - Output (Max)
625mA, 625mA
Mfr
Power (Watts)
15 W
Series
Voltage - Isolation
3 kV
Packaging
Tube
Applications
ITE (Commercial), Railway
Part Status
Active
Features
Remote On/Off, OVP, SCP, UVLO
Type
Isolated Module
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C (With Derating)
Number of Outputs
2
Efficiency
90%
Voltage - Input (Min)
18V
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Input (Max)
75V
Package / Case
6-DIP Module
Voltage - Output 1
Size / Dimension
1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)