CUS10S30,H3F
DigiKey Part Number
CUS10S30H3FTR-ND - Tape & Reel (TR)
CUS10S30H3FCT-ND - Cut Tape (CT)
CUS10S30H3FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CUS10S30,H3F
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 1A USC
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 30 V 1A Surface Mount USC
EDA/CAD Models
CUS10S30,H3F Models
Category
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 µA @ 30 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Vr, F
135pF @ 0V, 1MHz
Mounting Type
Technology
Package / Case
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Supplier Device Package
USC
Current - Average Rectified (Io)
1A
Operating Temperature - Junction
125°C (Max)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
230 mV @ 100 mA