TPSM63603SEVM
DigiKey Part Number
296-TPSM63603SEVM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSM63603SEVM
Description
EVAL BOARD FOR TPSM63603S
Detailed Description
TPSM63603S - 1 Non-Isolated Output DC/DC, Step Down Evaluation Board
Category
Voltage - Output
1V ~ 16V
Manufacturer
Texas Instruments
Current - Output
3A
Packaging
Box
Voltage - Input
3V ~ 36V