TMS320C6410GTS400 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 296-42800-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TMS320C6410GTS400 |
Description | IC FIXED-POINT DSP 288-FCBGA |
Customer Reference | |
Detailed Description | Fixed Point Digital Signal Processor (DSP) 400MHz 288-FCBGA (23x23) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TMS320C6410GTS400 Models |
Category | On-Chip RAM 160kB |
Manufacturer Texas Instruments | Voltage - I/O 3.30V |
Series | Voltage - Core 1.20V |
Packaging Tray | Operating Temperature 0°C ~ 90°C (TC) |
Part Status Obsolete | Mounting Type Surface Mount |
Type Fixed Point | Package / Case 288-BBGA, FCBGA |
Interface Host Interface, I2C, McASP, McBSP | Supplier Device Package 288-FCBGA (23x23) |
Clock Rate 400MHz | Base Product Number |