LMK6CE02500CDLFR
DigiKey Part Number
296-LMK6CE02500CDLFRTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-LMK6CE02500CDLFRCT-ND - Cut Tape (CT)
296-LMK6CE02500CDLFRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK6CE02500CDLFR
Description
SILIC OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 2.5V ~ 3.3V Enable/Disable 4-VDFN
Category
Voltage - Supply
2.5V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
62mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-VDFN
Type
Supplier Device Package
4-VSON (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Output
LVCMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
56mA