LM4132BMFX-3.3/NOPB
DigiKey Part Number
296-LM4132BMFX-3.3/NOPBTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-LM4132BMFX-3.3/NOPBCT-ND - Cut Tape (CT)
296-LM4132BMFX-3.3/NOPBDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LM4132BMFX-3.3/NOPB
Description
IC VREF SERIES 0.1% SOT23-5
Detailed Description
Series Voltage Reference IC Fixed 3.3V V ±0.1% 20 mA SOT-23-5
EDA/CAD Models
LM4132BMFX-3.3/NOPB Models
Category
Temperature Coefficient
20ppm/°C
Manufacturer
Texas Instruments
Noise - 0.1Hz to 10Hz
Voltage - Input
3.7V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Current - Output
20 mA
Tolerance
±0.1%