Image for 55A1814-20-29-2 is not available
55A1814-20-29-2
DigiKey Part Number
55A1814-20-29-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A1814-20-29-2
Description
HOOK-UP DL STRND 20AWG 600V R/W
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up, Dual Wall, Shielded Wire 19/32 Red, White Stripe 600V
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.092" (2.34mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.008" (0.20mm)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C