RQ73C2B45K3BTD
DigiKey Part Number
A140384TR-ND - Tape & Reel (TR)
A140384CT-ND - Cut Tape (CT)
A140384DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RQ73C2B45K3BTD
Description
RES 45.3 KOHMS 0.1% 0.4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45.3 kOhms ±0.1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
EDA/CAD Models
RQ73C2B45K3BTD Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)