LR1F110R | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1712-LR1F110RCT-ND - Cut Tape (CT) 1712-LR1F110RTB-ND - Tape & Box (TB) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LR1F110R |
Description | RES 110 OHM 1% 0.6W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 110 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LR1F110R Models |
Category | Composition |
Mfr | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.091" Dia x 0.244" L (2.30mm x 6.20mm) |