ANT-868-CW-RCL-SMA
DigiKey Part Number
343-ANT-868-CW-RCL-SMA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-868-CW-RCL-SMA
Description
868MHZ RGHT ANG DIPOLE WHIP SMA
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LPWA Whip, Right Angle SMA Male Connector Mount
VSWR
1.9
Series
Return Loss
-10.2dB
Packaging
Bag
Gain
4.1dBi
Part Status
Active
Power - Max
5 W
Termination
SMA Male
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Connector Mount
Frequency (Center/Band)
868MHz
Height (Max)
3.846" (97.70mm)
Frequency Range
862MHz ~ 876MHz