ANT-433-USP410 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ANT-433-USP410 |
Description | RF ANT 433MHZ CHIP SOLDER SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF ANTENNA ISM, LoRaWAN, LPWA Chip Solder Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ANT-433-USP410 Models |
Category | Number of Bands 1 |
Manufacturer TE Connectivity Linx | VSWR 1.6 |
Series | Return Loss -12.7dB |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Gain -8dBi |
Part Status Discontinued at DigiKey | Power - Max 5 W |
RF Family/Standard General ISM | Termination Solder |
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz) | Mounting Type Surface Mount |
Frequency (Center/Band) 433MHz | Height (Max) 0.114" (2.90mm) |
Frequency Range 430MHz ~ 435MHz | Applications ISM, LoRaWAN, LPWA |