ANT-2.4-MSA-TH1
DigiKey Part Number
343-ANT-2.4-MSA-TH1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-2.4-MSA-TH1
Description
ANTENNA 2.4GHZ STAMPED TH
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, ISM, Wi-Fi, WLAN, Zigbee™ Stamped Metal Solder Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-2.4-MSA-TH1 Models
VSWR
1.3
Packaging
Tray
Gain
3.7dBi
Part Status
Active
Power - Max
1 W
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, General ISM, WiFi
Termination
Solder
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
2.45GHz
Height (Max)
0.213" (5.40mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz