RAY-101-7.5(100)
DigiKey Part Number
A132463-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAY-101-7.5(100)
Description
GROUND BRAID TUBE 0.3"DIA X 164'
Customer Reference
Detailed Description
Tubular Ground Braid 0.295" (7.50mm) - Inner Dia X 164.0' (50.00m) 36 AWG
Category
Material
Copper, Tin Plated
Manufacturer
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Size, Supplied
0.295" (7.50mm) - Inner Dia
Series
Number of Carriers
24
Packaging
Spool
Wire Gauge - Ends
36 AWG