Image for RAY-101-12.5(100) is not available
RAY-101-12.5(100)
DigiKey Part Number
A132460-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAY-101-12.5(100)
Description
GROUND BRAID TUBE 0.49"DIAX164'
Customer Reference
Detailed Description
Tubular Ground Braid 0.492" (12.50mm) - Inner Dia X 164.0' (50.00m) 36 AWG
Category
Material
Copper, Tin Plated
Manufacturer
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Size, Supplied
0.492" (12.50mm) - Inner Dia
Series
Number of Carriers
36
Packaging
Spool
Wire Gauge - Ends
36 AWG
Part Status
Discontinued at DigiKey
Length
164.0' (50.00m)
Type
Tubular
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Discontinued
This product is no longer carried by DigiKey.
Alternate Length
GROUND BRAID TUBE 0.49"DIA METER
In-Stock: 565
GROUND BRAID TUBE 0.49"DIAX3.3'