MPZ1005S300CT000
DigiKey Part Number
445-2979-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-2979-1-ND - Cut Tape (CT)
445-2979-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPZ1005S300CT000
Description
FERRITE BEAD 30 OHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 1.7A 35mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MPZ1005S300CT000 Models
Category
Current Rating (Max)
1.7A
DC Resistance (DCR) (Max)
35mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
30 Ohms @ 100 MHz