MPZ1005S221HT000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Eaton - Electronics Division
In Stock: 5 114
Datasheet
220 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 1.5A 95mOhm
MPZ1005S221HT000
DigiKey Part Number
445-MPZ1005S221HT000TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MPZ1005S221HT000CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MPZ1005S221HT000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPZ1005S221HT000
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN
Detailed Description
Category
Current Rating (Max)
1.5A
DC Resistance (DCR) (Max)
95mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
220 Ohms @ 100 MHz