IFL12-050NB300X200
DigiKey Part Number
445-9326-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IFL12-050NB300X200
Description
RF EMI SHIELD SHEET 300MMX200MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Shielding Sheet Flexield IFL Non-Conductive, Single Sided 7.874" (200.00mm) X 11.811" (300.00mm) X 0.002" (0.05mm)
Category
Length
11.811" (300.00mm)
Width
7.874" (200.00mm)
Series
Thickness - Overall
0.002" (0.05mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C